ზურაბ ტყემალაძე: უცხოელებს მიწების შესყიდვა შეზღუდვის გარეშე შეუძლიათ
მიმდინარე წლის 23 მარტს, ფაქტ-მეტრის სერვისის, "შეამოწმე შენი ფაქტის" ფარგლებში, ჩვენმა მკითხველმა...
22/04/2015მეტწილად მცდარიგანცხადებაში არის სიმართლის ელემენტები, მაგრამ იგნორირებულია მნიშვნელოვანი ფაქტები, რასაც შეეძლო სხვა შთაბეჭდილების მოხდენა -
ზვიად ძიძიგური:
დავების საბჭოში ბიზნესი დავას 100%-ით აგებდა, ბოლო ორ წელში ეს ტენდენცია შეიცვალა
21/04/2015მეტწილად მცდარიგანცხადებაში არის სიმართლის ელემენტები, მაგრამ იგნორირებულია მნიშვნელოვანი ფაქტები, რასაც შეეძლო სხვა შთაბეჭდილების მოხდენა -
ჩვენ მრავალი სახის გადასახადი შევამცირეთ
20/04/2015მეტწილად მცდარიგანცხადებაში არის სიმართლის ელემენტები, მაგრამ იგნორირებულია მნიშვნელოვანი ფაქტები, რასაც შეეძლო სხვა შთაბეჭდილების მოხდენა -
ქვეყანაში არსებული მძიმე დემოგრაფიული მდგომარეობა ბოლო ორი წლის მანძილზე პოზიტიურად შეიცვალა
20/04/2015ნახევრად სიმართლეგანცხადება არის ნაწილობრივ ზუსტი, მაგრამ გამოტოვებულია დეტალები ან ზოგიერთი საკითხი კონტექსტს გარეშეა -
2008 წელს, 18 000 საქმიდან სასამართლომ გამამართლებელი განაჩენი მხოლოდ ერთზე გამოიტანა
17/04/2015მეტწილად მცდარიგანცხადებაში არის სიმართლის ელემენტები, მაგრამ იგნორირებულია მნიშვნელოვანი ფაქტები, რასაც შეეძლო სხვა შთაბეჭდილების მოხდენა -
"მსოფლიოში ცხოვრების დონით 114-ე ადგილზე ვართ. ასე ვიყავით შევარდნაძის და სააკაშვილის დროსაც"
16/04/2015მეტწილად მცდარიგანცხადებაში არის სიმართლის ელემენტები, მაგრამ იგნორირებულია მნიშვნელოვანი ფაქტები, რასაც შეეძლო სხვა შთაბეჭდილების მოხდენა -
"ნაციონალური მოძრაობის" დროს ბიუჯეტი 6-ჯერ საგარეო ვალის ხარჯზე გაიზარდა"
მიმდინარე წლის 27 თებერვალს, ტელეკომპანია იმედის ეთერში, საპარლამენტო უმრავლესობის და...
16/04/2015მეტწილად მცდარიგანცხადებაში არის სიმართლის ელემენტები, მაგრამ იგნორირებულია მნიშვნელოვანი ფაქტები, რასაც შეეძლო სხვა შთაბეჭდილების მოხდენა