ვერდიქტი: „ფაქტ-მეტრის“ დასკვნით, ირაკლი კობახიძის დაპირება არ შესრულდა.
06/02/2025არ შესრულდაარ შესრულდა -
გონიოს სამხედრო პოლიგონის განვითარება - „ქართულმა ოცნებამ“ საყვარელი დაპირება კიდევ ერთხელ გაააქტიურა
რამდენიმე დღის წინ „ქართული ოცნების“ პრემიერ-მინისტრი ვიზიტით იმყოფებოდა არაბთა გაერთიანებულ საამიროებში, სადაც მხარეებს შორის მემორანდუმი გაფორმდა. მემორანდუმის ფარგლებში, EMAAR Group-ი საქართველოში 6 მილიარდი დოლარის საინვესტიციო პროექტის განხორციელებას გეგმავს.
29/01/2025გაზეთი ფაქტ-მეტრიგაზეთი ფაქტ-მეტრი -
თათია ნიკოლაშვილი:
დღეს [კალანდა] 100 ათასი ლარი მხოლოდ სუფრა უჯდება ოზურგეთის ბიუჯეტს
ვერდიქტი: „ფაქტ-მეტრის“ დასკვნით, თათია ნიკოლაშვილის განცხადება არის მეტწილად სიმართლე.
24/01/2025მეტწილად სიმართლეგანცხადება ზუსტია, მაგრამ საჭიროებს დამატებით ინფორმაციას ან/და განმარტებას -
2024 წლის მესამე კვარტალში, საქართველოში ვიზიტების ყველაზე დიდი რაოდენობა რუსეთის ფედერაციის, თურქეთისა და სომხეთის მოქალაქეებმა განახორციელეს
„ფაქტ-მეტრმა“ გადაწყვიტა, საქართველოს სტატისტიკის ეროვნული სამსახურის მონაცემებზე დაყრდნობით, გაგაცნოთ, როგორი მდგომარეობაა აჭარაში ტურიზმის მიმართულებით და რომელი ქვეყნების მოქალაქეები სტუმრობენ ყველაზე ხშირად რეგიონს
20/01/2025გაზეთი ფაქტ-მეტრიგაზეთი ფაქტ-მეტრი -
ბათუმის კულტურულმა ცენტრმა საახალწლო კონცერტებში მონაწილე მუსიკოს-შემსრულებლებთან 436 000 ლარამდე ღირებულების ხელშეკრულებები გააფორმა
საზეიმო კონცერტები ადგილობრივი ბიუჯეტიდან ფინანსდება. კერძოდ, მუნიციპალურმა ორგანიზაცია „ბათუმის კულტურის ცენტრმა“ სხვადასხვა ჯგუფსა და მომღერალთან 435 900 ლარზე მეტი ღირებულების ხელშეკრულებები გააფორმა.
14/01/2025გაზეთი ფაქტ-მეტრიგაზეთი ფაქტ-მეტრი -
განხორციელდება, თუ - არა ბათუმის შემოერთებული ტერიტორიების წყლის ინფრასტრუქტურის მშენებლობა/რეაბილიტაციის პროექტი - გერმანიამ 273 მლნ ევროს ღირებულების პროექტები შეაჩერა
23 დეკემბერს საქართველოში გერმანიის ელჩმა პეტერ ფიშერმა სოციალურ ქსელში დაწერა, რომ გერმანიამ საქართველოს სახელმწიფოსთან 273 მლნ ევროს ღირებულების პროექტები შეაჩერა