ვერდიქტი: „ფაქტ-მეტრის“ დასკვნით, ირაკლი კობახიძის განცხადება არის მცდარი.
16/01/2025მცდარიგანცხადება არაზუსტია -
გიორგი გახარიაზე თავდასხმა - რა გავიგეთ იმედის ვიდეოდან
ტელეკომპანია „იმედმა“ ინციდენტთან დაკავშირებით ვიდეო გაავრცელა. „იმედის“ ეთერში გასული სიუჟეტის მიხედვით, „ფიზიკური დაპირისპირება გიორგი გახარიამ დაიწყო, რასაც დიმიტრი სამხარაძის მხრიდან საპასუხო რეაქცია მოჰყვა“
15/01/2025გაზეთი ფაქტ-მეტრიგაზეთი ფაქტ-მეტრი -
კახა კალაძე:
ტყუილია, თითქოს 200-მა მეწარმემ, რომელიც დარეგისტრირებული იყო „საახალწლო სოფელში“, უარი თქვა მონაწილეობის მიღებაზე. მხოლოდ 9 იყო დარეგისტრირებული და ამ ცხრამ განაცხადა უარი
ვერდიქტი: „ფაქტ-მეტრი“ კახა კალაძის განცხადებას ვერდიქტის გარეშე ტოვებს.
15/01/2025ვერდიქტის გარეშეგანცხადების ვერდიქტით შეფასება შეუძლებელია -
დავით მათიკაშვილი:
დეპუტატის უფლებამოსილების გაუქმებაზე პარლამენტი იმსჯელებს მაშინ, როდესაც საჭიროდ ჩათვლის
ვერდიქტი: „ფაქტ-მეტრის“ დასკვნით, დავით მათიკაშვილის განცხადება არის ტყუილი.
14/01/2025ტყუილიგანცხადება არაზუსტია და მასში მოცემული მტკიცება აბსურდულია -
ბათუმის კულტურულმა ცენტრმა საახალწლო კონცერტებში მონაწილე მუსიკოს-შემსრულებლებთან 436 000 ლარამდე ღირებულების ხელშეკრულებები გააფორმა
საზეიმო კონცერტები ადგილობრივი ბიუჯეტიდან ფინანსდება. კერძოდ, მუნიციპალურმა ორგანიზაცია „ბათუმის კულტურის ცენტრმა“ სხვადასხვა ჯგუფსა და მომღერალთან 435 900 ლარზე მეტი ღირებულების ხელშეკრულებები გააფორმა.
14/01/2025გაზეთი ფაქტ-მეტრიგაზეთი ფაქტ-მეტრი -
ქართული ოცნება:
12 წელიწადში ბიძინა ივანიშვილმა ქვეყნის ეკონომიკა 28-დან 90 მლრდ ლარამდე გაზარდა
ვერდიქტი: „ფაქტ-მეტრის“ დასკვნით, „ქართული ოცნების“ განცხადება არის ნახევრად სიმართლე.
13/01/2025ნახევრად სიმართლეგანცხადება არის ნაწილობრივ ზუსტი, მაგრამ გამოტოვებულია დეტალები ან ზოგიერთი საკითხი კონტექსტს გარეშეა -
ყველაზე მთავარი, ხალხს ჰქონდა შესაძლებლობა, თავისუფალ გარემოში მისულიყვნენ და გაეკეთებინათ საკუთარი არჩევანი. ეს დასკვნის სახით დადო ეუთო/ოდირმა