ირაკლი ღარიბაშვილი ლარად გადაცემულ ქონებაზე
28/04/2014ტყუილიგანცხადება არაზუსტია და მასში მოცემული მტკიცება აბსურდულია -
„2013 წლის მარტში საგადასახადო შემოსავლები 710 მილიონი ლარი იყო, 2014 წლის მარტში - 686 მილიონი. შარშანდელ მარტთან შედარებითაც თქვენ გაქვთ კლება. ასევე საგარეო ვალის რაოდენობა უპრეცედენტოდ არის გაზრდილი: ორ თვეში, იანვარ-თებერვალში შიდა ვალი 146 მილიონი ლ
28/04/2014ნახევრად სიმართლეგანცხადება არის ნაწილობრივ ზუსტი, მაგრამ გამოტოვებულია დეტალები ან ზოგიერთი საკითხი კონტექსტს გარეშეა -
ჩიორა თაქთაქიშვილი:
„27 მარტს ევროკომისიამ კონკრეტული რეკომენდაციები წაუყენა საქართველოს მთავრობას. მათგან ხუთამდე რეკომენდაცია ეხება სწორედ კანონის უზენაესობის სფეროში პოლიტიკურად მოტივირებული საქმეების გამორიცხვას და ევროკომისია პირდაპირ ითხოვს საქართველოს ხელისუფლებისგან
25/04/2014მეტწილად სიმართლეგანცხადება ზუსტია, მაგრამ საჭიროებს დამატებით ინფორმაციას ან/და განმარტებას -
ვახტანგ ლემონჯავა:
„ზუგდიდში 100 მილიონ ლარიანი ინვესტიციით სამედიცინო ცენტრი უნდა აშენებულიყო... ასეთი არ არსებობს. ფოთის აეროპორტის მშენებლობა შეჩერდა, ფოთი-ანაკლიის დამაკავშირებელი გზის მშენებლობა დიდი ხნით გადაიდო. სენაკში უნდა დაწყებულიყო კურორტ მენჯის რეაბილიტაცია, თუ