გიგა ბუკია:საქართველოს პარლამენტში იმ კანონის ინიციატორები, რომლითაც ომში დაღუპული მებრძოლების ოჯახები დღეს 1000-ლარიან ყოველთვიურ კომპენსაციას იღებენ, ჩვენი ფრაქცია იყოვერდიქტი: გიგა ბუკიას განცხადება არის სიმართლე. 28/10/2020სიმართლეგანცხადება არის ზუსტი და მნიშვნელოვანი არაფერი აკლია
გიგა ბუკია:2012 წელთან შედარებით, კრედიტის პროცენტი შემცირებულია28/05/2018სიმართლეგანცხადება არის ზუსტი და მნიშვნელოვანი არაფერი აკლია
გიგა ბუკია:მსოფლიოში არ არსებობს ქვეყანა, სადაც დეკრიმინალიზებულია იმ რაოდენობით მარიხუანა, რამდენიც საქართველოში20/12/2017მცდარიგანცხადება არაზუსტია
გიგა ბუკია:აგროდაზღვევაში 160 მილიონზე მეტია ჩადებული რთველის დასაზღვევად, მოსავლის 80-90% სეტყვისგან დაცულია2015 წლის რთველთან დაკავშირებული დებატებისას, კოალიცია "ქართული ოცნების" დეპუტატმა, გიგა ბუკიამ 02/10/2015ნახევრად სიმართლეგანცხადება არის ნაწილობრივ ზუსტი, მაგრამ გამოტოვებულია დეტალები ან ზოგიერთი საკითხი კონტექსტს გარეშეა
გიგა ბუკია:არის თუ არა მარიხუანას მოხმარება სუიციდის ტოლფასი?30/09/2015გაზეთი ფაქტ-მეტრიგაზეთი ფაქტ-მეტრი
გიგა ბუკია:გიგა ბუკიას თქმით, მარიხუანას მოხმარება სუიციდის ტოლფასია03/09/2015ვერდიქტის გარეშეგანცხადების ვერდიქტით შეფასება შეუძლებელია
გიგა ბუკია:2004-2012 წლებში სახელმწიფოს საკუთარი ქონება უსასყიდლოდ 5 634 ადამიანმა გადასცა. ბოლო ორი წლის განმავლობაში ასეთი ფაქტი არ დაფიქსირებულა22/06/2015მცდარიგანცხადება არაზუსტია
გიგა ბუკია:გიგა ბუკია: საქართველოს მსოფლიოში ყველაზე მაღალი ეკონომიკური ზრდა აქვს03/06/2015გაზეთი ფაქტ-მეტრიგაზეთი ფაქტ-მეტრი
გიგა ბუკია:საქართველოს აქვს ყველაზე ძლიერი ეკონომიკური ზრდა არა მარტო რეგიონში, არამედ, ფაქტიურად, მსოფლიოში20/05/2015მცდარიგანცხადება არაზუსტია
გიგა ბუკია:გამამართლებელი განაჩენების სტატისტიკა წინა და ახალი ხელისუფლების პერიოდში29/04/2015მეტწილად მცდარიგანცხადებაში არის სიმართლის ელემენტები, მაგრამ იგნორირებულია მნიშვნელოვანი ფაქტები, რასაც შეეძლო სხვა შთაბეჭდილების მოხდენა

Giga Bukia:As compared to 2012, the loan interest rate has dropped28/05/2018TrueThe statement is accurate and nothing is missing
Giga Bukia:Over GEL 160 million has been invested in agricultural insurance for the grape harvest which means that from 80% to 90% of the harvest is protected from hailstorms02/10/2015Half TrueThe statement is partly accurate, but the details are missing or some of the issues are without context
Giga Bukia:According to Giga Bukia, using marijuana is equal to suicide.03/09/2015Without verdictThe verification of the application can not be evaluated
Giga Bukia:In 2004-2012, 5,634 individuals donated their property to the state for free. There was not a single case of this happening in the last two years.22/06/2015FalseThe statement is inaccurate
Giga Bukia:“Sergey Shoygu, Minister of Defence of the Russian Federation, visited the Russian military base in Abkhazia”One of the main issues on the agenda at the plenary session of the Parliament of Georgia held on 16 03/06/2015FactCheck NewspaperFactCheck Newspaper
Giga Bukia:Georgia has the strongest economic growth not only throughout the region but in the entire world, actually.20/05/2015FalseThe statement is inaccurate
Giga Bukia:There was only one case of acquittal out of 18,000 cases discussed in the courts throughout 2008.17/04/2015Mostly FalseIn the statement is the elements of the truth, but the important facts that could have made other impressions
Zurab Japaridze:"The budget was increased six-fold under the United National Movement’s watch at the expense of the foreign debt."On 27 February 2015, on air on Imedi TV, members of the Parliamentary Majority, Giga Bukia, and the... 16/04/2015Mostly FalseIn the statement is the elements of the truth, but the important facts that could have made other impressions
Giga Bukia:“The Parliament does not have the right to investigate.”09/01/2015LieThe statement is inaccurate and the assertion in it is absurd
Giga Bukia:“We are among the ten safest countries in the world. The number of tourists has increased by 30%. More than five million tourists have visited Georgia.”25/12/2014Half TrueThe statement is partly accurate, but the details are missing or some of the issues are without context
Giga Bukia:“The Parliament does not have the right to investigate.”28/11/2014LieThe statement is inaccurate and the assertion in it is absurd