მთავარი განცხადების გადამოწმება პირველ არხზე კობახიძის სტუმრობიდან
24/03/2025Թերթ Ֆակտ-մետրԹերթ Ֆակտ-մետր -
ერთჯერადი ფაქტორების გამორიცხვით იანვარ-თებერვალში საგარეო ვაჭრობის ბრუნვა შემცირდა
იანვარ-თებერვალში საგარეო ვაჭრობის ბრუნვა, წინა წლის ანალოგიურ პერიოდთან შედარებით, 15.6%-ით (3.1-დან 3.6 მლრდ დოლარამდე) გაიზარდა.
13/03/2025Թերթ Ֆակտ-մետրԹերթ Ֆակտ-մետր -
განათლების დაფინანსების პარალელურად, იზრდება, თუ - არა ზოგადი განათლების ხარისხი?
„ფაქტ-მეტრი“ დაინტერესდა, განათლების დაფინანსების ზრდა სწავლის ხარისხზე თუ აისახება.
11/03/2025Թերթ Ֆակտ-մետրԹերթ Ֆակտ-մետր -
ინფორმაცია, რუსეთში მცხოვრები ქართველი ბიზნესმენების მიერ გურიის დასახმარებლად თანხის ჩარიცხვასთან დაკავშირებით, არ დასტურდება
სოციალურ ქსელში ვირუსულად გავრცელდა ინფორმაცია, რომლის თანახმადაც რუსეთში მცხოვრებმა ქართველმა ბიზნესმენებმა, გურიის დასახმარებლად დიდი რაოდენობით თანხა ჩარიცხეს
07/03/2025Թերթ Ֆակտ-մետրԹերթ Ֆակտ-մետր -
რა ვიცით სოციალურ ქსელში გავრცელებული ფოტოს შესახებ, რომელზეც იური ღვინჯილია USAID-ის ბანერის ფონზე საუბრობს?
აღნიშნული მტკიცება, რომლის თანახმადაც USAID ხელს უწყობდა იური ღვინჯილიას შეხვედრებს, რომელიც „სამეგრელოს სახელმწიფოებრივი დამოუკიდებლობის აღდგენას“ ითხოვდა, შეცდომაში შემყვანია.
აჭარაში ახალი სამინისტრო შეიქმნა - 44 მლნ 500 ათასი ლარი კულტურის სამინისტროსთვის, საიდანაც თითქმის ნახევარი შრომის ანაზღაურებაზე გაიხარჯება
რამდენად ეფექტიანად იმუშავებს კულტურის სამინისტრო, ამას მომავალში შევაფასებთ. ახლა გაგაცნობთ, რომელ პროგრამებსა და ქვეპროგრამებს განახორციელებს ის 2025 წლის განმავლობაში, რა მოცულობის დაფინანსება ექნება და როგორ აისახება ახალი ხარჯები ბიუჯეტზე.
Ջաբա Փուտկարաձե: