საძებნი სიტყვა: ""
ირაკლი ღარიბაშვილი:
„მილიონზე მეტი ქართველი რუსეთში ცხოვრობს“
13/02/2014მეტწილად მცდარიგანცხადებაში არის სიმართლის ელემენტები, მაგრამ იგნორირებულია მნიშვნელოვანი ფაქტები, რასაც შეეძლო სხვა შთაბეჭდილების მოხდენა -
გიორგი მარგველაშვილი:
„[გამგებლის, მერის] გადარჩევის ფენომენი - ასეთი მექანიზმი დემოკრატიულ სისტემებში არსებობს, რამდენად უნდა იყოს ეს მექანიზმი ქართულ კანონმდებლობაში, ეს სხვა თემაა“
13/02/2014სიმართლეგანცხადება არის ზუსტი და მნიშვნელოვანი არაფერი აკლია -
ზაქარია ქუცნაშვილი:
„ჩვენ გვაქვს 63 მუნიციპალიტეტი და მხოლოდ 4 მუნიციპალიტეტშია საკრებულოს სხდომათა დარბაზი“
12/02/2014მცდარიგანცხადება არაზუსტია -
„ლარის კურსის ვარდნა ჩვენ გასულ წლებშიც ძალიან ბევრჯერ გვინახავს”
10/02/2014მეტწილად მცდარიგანცხადებაში არის სიმართლის ელემენტები, მაგრამ იგნორირებულია მნიშვნელოვანი ფაქტები, რასაც შეეძლო სხვა შთაბეჭდილების მოხდენა -
გიორგი თევდორაძე:
„საერთაშორისოდ აღიარებული კრიტერიუმია, რომ თვითმმართველი ქალაქების განმსაზღვრელი ერთ-ერთი პარამეტრი მისი მოსახლეობა იყოს. ამ კანონპროექტში, განსხვავებით პირველი რედაქციისა, ეს კრიტერიუმი უგულვებელყოფილია“
05/02/2014მეტწილად სიმართლეგანცხადება ზუსტია, მაგრამ საჭიროებს დამატებით ინფორმაციას ან/და განმარტებას -
„თქვენ 9 წლის განმავლობაში 300 ათასი ადამიანი გაასამართლეთ“
05/02/2014მცდარიგანცხადება არაზუსტია -
„საქართველო პირველი ქვეყანაა კავკასიის რეგიონში, სადაც მუდმივი დენის ჩანართი დამონტაჟდა“
04/02/2014სიმართლეგანცხადება არის ზუსტი და მნიშვნელოვანი არაფერი აკლია -
„წინა მთავრობის მიერ 2007-2011 წელს ციტრუსზე არ გამოყოფილა არცერთი თეთრი სუბსიდია. 2013 წელს 13 მლნ 800 ათასი ლარი გამოვყავით... ბოლო მონაცემებით 60 ათასი ტონა ციტრუსი გავიდა ექსპორტზე“
მიმდინარე წლის 16 იანვარს, პრემიერ-მინისტრი ირაკლი ღარიბაშვილი, ჟურნალისტებს შეხვდა.
04/02/2014მეტწილად სიმართლეგანცხადება ზუსტია, მაგრამ საჭიროებს დამატებით ინფორმაციას ან/და განმარტებას -
“ჯანდაცვა ხელმისაწვდომი გახდა ყველასთვის”
03/02/2014ნახევრად სიმართლეგანცხადება არის ნაწილობრივ ზუსტი, მაგრამ გამოტოვებულია დეტალები ან ზოგიერთი საკითხი კონტექსტს გარეშეა -
“იმედისმომცემია 2013 წელს ქვეყანაში შემოსულ ვიზიტორთა რაოდენობა, ეს არის დაახლოებით 5,300 000 კაცი, რაც 21,2 პროცენტით აღემატება წინა წლის ანალოგიურ პერიოდს“