"პროკურატურამ "სახელმწიფო საიდუმლოების შესახებ" საქართველოს კანონის დარღვევით გაასაჯაროვა საიდუმლო მიმოწერა მთავარ პროკურატურასა და პრეზიდენტის ადმინისტრაციას შორის"
01/10/2014მეტწილად სიმართლეგანცხადება ზუსტია, მაგრამ საჭიროებს დამატებით ინფორმაციას ან/და განმარტებას -
„2013 წლის [ფინანსთა სამინისტროს] პროგნოზით 2014 წელს ეკონომიკა 32 მილიარდი ლარი უნდა გამხდარიყო. წლევანდელი პროგნოზით 3 მილიარდ ლარს დავკარგავთ. შარშან, წლის ბოლოდან დაწყებული წლევანდელი წლის დასაწყისში დაახლოებით ნახევარ მილიარდ დოლარზე ცოტა მეტი სავალუ
01/10/2014სიმართლეგანცხადება არის ზუსტი და მნიშვნელოვანი არაფერი აკლია -
„2013 წელს 39 სოფელს, საოკუპაციო გამყოფი ხაზის გასწვრივ მდებარე სოფლებს, სარწყავი წყლის მიწოდების პრობლემა მოუგვარდა, 20-მდე ამბულატორია აშენდა, გზებს რეაბილიტაცია ჩაუტარდა, ამ რეგიონში მცხოვრებ 470 სტუდენტს სწავლა დაუფინანსდა, 2014 წლის მარტში სოფლების გ
„სოციალურად დაუცველებს წლის განმავლობაში გარკვეული თანხობრივი ლიმიტის ფარგლებში 50%-ით უფინანსდებათ მედიკამენტები. თუმცა, ეს ძალიან ცოტაა“