რამდენი ახალი სახელმძღვანელო დაიბეჭდა მიმდინარე სასწავლო წლისთვის?
უფასო წიგნების პროგრამის ბიუჯეტი მნიშვნელოვნად არ შემცირებულა და წელს სკოლებში 40% ახალი სახელმძღვანელო იქნება შეტანილი
09/10/2015ნახევრად სიმართლეგანცხადება არის ნაწილობრივ ზუსტი, მაგრამ გამოტოვებულია დეტალები ან ზოგიერთი საკითხი კონტექსტს გარეშეა -
აღმოჩნდა, რომ საშუალოდ 12 ლარიანი სასკოლო წიგნი, თურმე მაქსიმუმ 3 ლარი ღირს
23/06/2015ნახევრად სიმართლეგანცხადება არის ნაწილობრივ ზუსტი, მაგრამ გამოტოვებულია დეტალები ან ზოგიერთი საკითხი კონტექსტს გარეშეა -
დაუჭირა თუ არა მხარი ნაციონალურმა მოძრაობამ სასკოლო ასაკის 6 წლიან ბარიერს
21/05/2015მეტწილად სიმართლეგანცხადება ზუსტია, მაგრამ საჭიროებს დამატებით ინფორმაციას ან/და განმარტებას -
გასულ წელს "ნაციონალურმა მოძრაობამ" სასკოლო ასაკის 6 წლიან ბარიერს მხარი დაუჭირა
07/05/2015მეტწილად სიმართლეგანცხადება ზუსტია, მაგრამ საჭიროებს დამატებით ინფორმაციას ან/და განმარტებას -
08/10/2013მეტწილად სიმართლეგანცხადება ზუსტია, მაგრამ საჭიროებს დამატებით ინფორმაციას ან/და განმარტებას -
დღესდღეობით ხარისხი და სტატისტიკა გვაჩვენებს, რომ განსხვავება კერძოსა და სახელმწიფო კოლეჯებს შორის არ ფიქსირდება, ისეთი, რომელმაც შეიძლება კონკურენცია გამოიწვიოს
თამარ სანიკიძის განცხადება არის ნახევრად სიმართლე.
20/08/2013ნახევრად სიმართლეგანცხადება არის ნაწილობრივ ზუსტი, მაგრამ გამოტოვებულია დეტალები ან ზოგიერთი საკითხი კონტექსტს გარეშეა -
15/08/2013მეტწილად მცდარიგანცხადებაში არის სიმართლის ელემენტები, მაგრამ იგნორირებულია მნიშვნელოვანი ფაქტები, რასაც შეეძლო სხვა შთაბეჭდილების მოხდენა

The budget for the free school textbooks programme has not decreased considerably and this year 40% of school textbooks will be new
09/10/2015Half TrueThe statement is partly accurate, but the details are missing or some of the issues are without context -
The price of a school textbook, which costs GEL 12 on average, is, in fact, GEL 3.
23/06/2015Half TrueThe statement is partly accurate, but the details are missing or some of the issues are without context -
Last year, the United National Movement voted for six years to be set as the age for children to start school.
07/05/2015Mostly TrueThe application is accurate, but requires additional information and/or definition -
08/10/2013Mostly TrueThe application is accurate, but requires additional information and/or definition -
20/08/2013Half TrueThe statement is partly accurate, but the details are missing or some of the issues are without context -
15/08/2013Mostly FalseIn the statement is the elements of the truth, but the important facts that could have made other impressions