Դավիթ Բաքրաձե:„ჩვენ ვართ ის პოლიტიკური გუნდი, რომლის მმართველობის დროსაც ბიუჯეტი 10-ჯერ გაიზარდა, ეკონომიკა 7-8%-ით იზრდებოდა, გადასახადები შემცირდა, სამჯერ გავზარდეთ მთლიანი ეროვნული პროდუქტი, პენსია გავზარდეთ 10-ჯერ“2013 წლის 18 სექტემბერს, პრეზიდენტობის კანდიდატმა დავით ბაქრაძემ ჟურნალ „ტაბულასთან“ ინტერვიუში 30/09/2013Մեծ մասամբ ճշմարտությունՀայտարարությունը ճշգրիտ է, բայց պահանջում է լրացուցիչ տեղեկություն և (կամ) բացատրություն.
Դավիթ Բաքրաձե:„დაახლოებით 70 ათასმა მოქალაქემ დაკარგა სოციალური დახმარება, რადგან სამინისტრომ მკაცრად დაიწყო ადმინისტრირება, თავიდან დაიწყო შეფასება, მოხდა ნივთების და ქონების საფუძველზე ქულების აწევა“"ნაციონალური მოძრაობის" პრეზიდენტობის კანდიდატმა დავით ბაქრაძემ მიმდინარე წლის 16 სექტემბერს 05/10/2013Կիսով չափ ճշմարտությունՀայտարարությունը մասամբ ճշգրիտ է, բայց մանրամասները բաց են թողնված կամ որոշ հարցեր համատեքստից դուրս են.
Դավիթ Բաքրաձե:„აქაც [ხარაგაულში], ისევე როგორც სხვა რაიონებში ბევრ ადამიანს მოეხსნა სოციალური დახმარება... გაჩერებულია მიმდინარე პროექტები: გაზიფიცირება, გზების მშენებლობა, გამრიცხველიანება”მიმდინარე წლის 6 სექტემბერს „ნაციონალური მოძრაობის“ საპრეზიდენტო კანდიდატმა დავით ბაქრაძემ 06/10/2013Կիսով չափ ճշմարտությունՀայտարարությունը մասամբ ճշգրիտ է, բայց մանրամասները բաց են թողնված կամ որոշ հարցեր համատեքստից դուրս են.

“Instead of new jobs being created, 42,000 jobs have been lost in just three months.”
27/09/2013Mostly FalseIn the statement is the elements of the truth, but the important facts that could have made other impressions -
“We are the political party whose governance made a tenfold increase in the budget, a 7-8% growth in the national economy and a reduction of taxes. We achieved a threefold increase of the Gross National Product and a tenfold increase of pensions.”
30/09/2013Mostly TrueThe application is accurate, but requires additional information and/or definition -
“Roughly 70,000 citizens lost social assistance because the Ministry started administering strictly, launched the evaluation process anew and raised people’s points based on different items and properties.”
05/10/2013Half TrueThe statement is partly accurate, but the details are missing or some of the issues are without context -
“Social assistance was discontinued to many people here [in Kharagauli] as well as in other districts … Ongoing projects have been suspended: gasification, construction of roads, metering.”
06/10/2013Half TrueThe statement is partly accurate, but the details are missing or some of the issues are without context