სოციალურ ქსელში გავრცელდა ინფორმაცია, თითქოს მიხეილ სააკაშვილი, გამარჯვების შემთხვევაში, გიორგი გახარიას პრემიერობას ჰპირდება, იმ პირობით, რომ ამ რანგში ის ყოფილი პრემიერის - ბიძინა ივანიშვილის, პასუხისმგებლობის საკითხს დააყენებს.
გავრცელებულ სურათზე ჩანს, რომ ინფორმაცია pia.ge-ს პოლიტიკის კატეგორიაშია გამოქვეყნებული, თუმცა ეს სიახლე არც პოლიტიკის სექციაში იძებნება. Pia.ge-ს პოლიტიკის სექციის ჩამონათვალში 13:14 საათზე განთავსებული სტატიის შემდეგი სტატია 14:17 საათზე არის განთავსებული.
სავარაუდოდ, სურათი pia.ge-ს სხვა სიახლისთვის გადაღებული ეკრანის ანაბეჭდის ფოტო-რედაქტირების შედეგად არის მიღებული.
მიხეილ სააკაშვილის მიერ, გამარჯვების შემთხვევაში, გიორგი გახარიასთვის პრემიერ-მინისტრის პოსტის შეთავაზება არ დასტურდება არც ერთი მედიის მიერ და ის არც ერთ საინფორმაციო წყაროს არ გაუვრცელებია. მსგავსი განცხადება არ გვხვდება მიხეილ სააკაშვილის ოფიციალურ Facebook-გვერდზეც.
ამდენად, pia.ge-ს ფონით გავრცელებული ინფორმაცია, თითქოს გამარჯვების შემთხვევაში სააკაშვილი გახარიას პრემიერობას სთავაზობს, სიმართლეს არ შეესაბამება და წინასაარჩევნო პერიოდში მისი გავრცელება მოქალაქეებისთვის შესაძლოა, შეცდომაში შემყვანი აღმოჩნდეს.

Some information was disseminated through social networks that Mikheil Saakashvili is offering Giorgi Gakharia the position of Prime Minister in the case of his victory provided that Mr Gakharia brings the former Prime Minister, Bidzina Ivanishvili, to justice within his capacity as the new Prime Minister.
The photograph shows that the information was published in the ‘politics’ category of pia.ge. However, this news item cannot be found in the ‘politics’ section. The list of articles in the ‘politics’ section shows that the next article which follows the one published at 13:14 was posted at 14:17 PM.
Supposedly, the photograph is the result of a manipulation of a screenshot of another news item published by pia.ge.
Mikheil Saakashvili’s offer to appoint Giorgi Gakharia as Prime Minister in the case of his victory is not proven by any media outlet and it was not reported by any news agencies. There is no such statement on Mikheil Saakashvili’s personal Facebook page as well.
Therefore, the information promoted by the doctored photograph with the background image of pia.ge indicating that Mikheil Saakashvili is offering Giorgi Gakharia the position of Prime Minister is not true and promoting this disinformation in the pre-election period may mislead the voters.