გია კორკოტაშვილის ვიდეო სოციალურ ქსელში არასწორი კონტექსტით ვრცელდება
2021 წლის 15 სექტემბერს სოციალურ ქსელში Facebook-მომხმარებელი ფარნაოზ ჭკადუა გია კორკოტაშვილის ვიდეოს მანიპულაციურად ავრცელებს. ამ დროისთვის პოსტს 1.1 ათასი გაზიარება აქვს.
პოსტის ავტორის თანახმად, გია კორკოტაშვილმა სუს-ის სავარაუდო ფარული ჩანაწერების გავრცელების შემდგომ გააკეთა განცხადება, სადაც ის ქართველ ხალხს და „ქართული ოცნების“ წევრებს უცენზუროდ აკრიტიკებს.
სინამდვილეში, აღნიშნული ვიდეო სოციალურ ქსელ YouTube-ში ჯერ კიდევ 2017 წლის 16 ოქტომბერს არის ატვირთული. ამდენად, ვიდეოს თავდაპირველი თარიღითაც ჩანს, რომ კორკოტაშვილი აღნიშნულ გადაცემაში 2021 წელს სუს-ის სავარაუდო ჩანაწერებზე ვერ ისაუბრებდა.
ამდენად, ფარნაოზ ჭკადუას პოსტი, რომელიც ამტკიცებს, რომ გია კორკოტაშვილი გავრცელებულ ვიდეოში „ქართულ ოცნებას“ სავარაუდო ფარული მოსმენა- მიყურადების გამო აკრიტიკებს, არ შეესაბამება სიმართლეს და ვიდეოში გაკეთებული განცხადების კონტექსტს ამახინჯებს.

Gia Korkotashvili’s Video is Disseminated Through Social Networks in the Wrong Context
On 15 September 2021, Facebook user Parnaoz Chkadua posted Gia Korkotashvili’s video on social network with a manipulative intent. Currently, the publication has 1,100 shares.
According to the author of the publication, Gia Korkotashvili made a statement in the aftermath of the leaking of allegedly secret wiretapping files from the State Security Service where he uses foul language to criticise the Georgian people and the Georgian Dream.
In fact, the aforementioned video was uploaded on YouTube as early as on 16 October 2017. Therefore, the video upload date is sufficient to understand that Mr Korkotashvili could not possibly be speaking about alleged wiretapping of the State Security Service which was leaked in 2021.
Accordingly, Parnaoz Chkadua’s publication where he claims that Gia Korkotashvili appears in a video where he criticises the Georgian Dream for alleged wiretapping and surveillance is not true. Mr Chkadua distorts the context of the statement shown in the footage.