ჩიორა თაქთაქიშვილი:„ვანო მერაბიშვილის ადვოკატის, გიორგი ჩივიაშვილის წინააღმდეგ მისი ადვოკატად დანიშვნიდან სულ რამდენიმე დღეში აღიძრა სისხლის სამართლის საქმე“06/08/2013მეტწილად მცდარიგანცხადებაში არის სიმართლის ელემენტები, მაგრამ იგნორირებულია მნიშვნელოვანი ფაქტები, რასაც შეეძლო სხვა შთაბეჭდილების მოხდენა
ჩიორა თაქთაქიშვილი:„საჯარო სამართლის იურიდიული პირის შესახებ კანონის მე-12 მუხლის თანახმად, დღეს უნივერსიტეტებს უმტკიცებთ საშტატო განრიგს და სახელფასო ფონდს“06/08/2013სიმართლეგანცხადება არის ზუსტი და მნიშვნელოვანი არაფერი აკლია

Chiora Taktakishvili:“Criminal case was launched against Giorgi Chiviashvili, Vano Merabishvili’s lawyer, just a few days after he started defending Mr Merabishvili.”06/08/2013Mostly FalseIn the statement is the elements of the truth, but the important facts that could have made other impressions
Chiora Taktakishvili:“According to Article 12 of the Law on the Legal Entities of Public Law, the Government approves the list of employees and the salary fund of universities.”06/08/2013TrueThe statement is accurate and nothing is missing