Konstantine Kavtaradze:
ქუთაისის მერიაში თანამშრომელთა რაოდენობა 850-დან 350-მდე შემცირდა, ხოლო ადმინისტრაციულ ხარჯზე 2.5 მილიონი ლარი დავზოგეთ
02/08/2017Half TrueThe statement is partly accurate, but the details are missing or some of the issues are without context -
კულტურის სამინისტროს ბიუჯეტი გაიზარდა 128 მლნ-მდე. სამაგიეროდ, როცა დეკემბერში ვარძიას სერიოზული პრობლემა ქონდა, მილიონი უბრალოდ არ დაიხარჯა
28/07/2017Half TrueThe statement is partly accurate, but the details are missing or some of the issues are without context -
Temur Kakhidze:
აჭარაში დასაქმებულთა ხუთი თვის მაჩვენებელი 564-ს შეადგენს, მათ შორის 90% გრძელვადიან დასაქმებულებზე მოდის, შედეგები მზარდია
27/07/2017Half TrueThe statement is partly accurate, but the details are missing or some of the issues are without context -
Lela Keburia:
ზუგდიდის "კეთილმოწყობის ცენტრში" 108 თანამშრომელია, სადაც ერთი მუშაობს და სამი ზედამხედველობას უწევს
19/07/2017Half TrueThe statement is partly accurate, but the details are missing or some of the issues are without context -
As a result of larisation, the dollarisation rate of people’s loans dropped to 48% whilst the share of total loans in USD shrank to 58%
17/07/2017Half TrueThe statement is partly accurate, but the details are missing or some of the issues are without context -
2017 წლის პირველ სამ თვეში ბინაში შეიარაღებული შეღწევით ყაჩაღობის 20-მდე შემთხვევა მოხდა, რომელიც დასრულდა ლეტალური შედეგით, ან სხეულის დაზიანებით
პარლამენტის პლენარულ სხდომაზე სიტყვით გამოსვლისას, „ევროპული საქართველო - მოძრაობა
16/07/2017Half TrueThe statement is partly accurate, but the details are missing or some of the issues are without context -
Koba Lursmanashvili:
2012 წლის შემდეგ ხარაგაულში პრემიები 260 ათასი ლარიდან 20 ათას ლარამდე შემცირდა
11/07/2017Half TrueThe statement is partly accurate, but the details are missing or some of the issues are without context -
ბოლო წლებში ჩვილ ბავშვთა გარდაცვალება შემცირდა... 2016 წელს მცირედით მხოლოდ იმიტომ იმატა, რომ ბოლო პერიოდში ყველაზე მეტი მშობიარობა იყო
22/06/2017Half TrueThe statement is partly accurate, but the details are missing or some of the issues are without context -
Malkhaz Romanadze:
გასულ სამ წელში და მიმდინარე წელს, მხოლოდ ინფრასტრუქტურული ღონისძიებებისთვის, 85 მლნ-მდეა გამოყოფილი
07/06/2017Half TrueThe statement is partly accurate, but the details are missing or some of the issues are without context -
Turkey is one of the largest trade partners of Georgia and these relations are being further enhanced
06/06/2017Half TrueThe statement is partly accurate, but the details are missing or some of the issues are without context -
წინა ხელისუფლების დროს ავტობანზე წელიწადში საშუალოდ 10 კმ გზა იგებოდა, დღეს კი ყოველწლიურად 28 კმ გზა იგება
13/04/2017Half TrueThe statement is partly accurate, but the details are missing or some of the issues are without context -
2012 წელთან შედარებით იუსტიციის სამინისტროში შრომის ანაზღაურება 20 მლნ ლარით არის გაზრდილი, როცა თანამშრომელთა რაოდენობა თითქმის იგივეა
08/02/2017Half TrueThe statement is partly accurate, but the details are missing or some of the issues are without context -
Ramaz Bolkvadze:
აჭარის 2017 წლის ბიუჯეტში ადმინისტრაციული ხარჯები შემცირებულია
10/01/2017Half TrueThe statement is partly accurate, but the details are missing or some of the issues are without context -
Ioseb Makrakhidze:
ბოლო 25 წლის მანძილზე გორში, სადგურის დასახლებაში ინფრასტრუქტურული პროექტები არ განხორციელებულა
05/01/2017Half TrueThe statement is partly accurate, but the details are missing or some of the issues are without context -
სახელმწიფო ვალი გაიზარდა იმიტომ, რომ ვალის 78% გვაქვს უცხოურ ვალუტაში
29/12/2016Half TrueThe statement is partly accurate, but the details are missing or some of the issues are without context