2018 წელს 218 კილომეტრი გზა და 21 სახიდე გადასასვლელი განახლდა. 8 ახალი ხიდი აშენდა
ვერდიქტი: ფაქტ-მეტრის დასკვნით, მაია ცქიტიშვილის განცხადება არის სიმართლე.
30/05/2019TrueThe statement is accurate and nothing is missing -
Khatuna Gogorishvili:
შს მინისტრმა გიორგი გახარიამ 3-ჯერ დაარღვია პარლამენტის ახალი რეგლამენტი. მოთხოვნის შემთხვევაში, მას ვალდებულება აქვს კომიტეტის სხდომას დაესწროს, თუმცა მოთხოვნის მიუხედავად, სხდომებზე არ გამოცხადდა
ვერდიქტი: ფაქტ-მეტრის დასკვნით, ხათუნა გოგორიშვილის განცხადება არის სიმართლე.
28/05/2019TrueThe statement is accurate and nothing is missing -
Salome Samadashvili:
In accordance with the international assessments and I mean PISA assessments, today we even have challenges in literacy
Verdict: FactCheck concludes that Salome Samadashvili’s statement is TRUE.
Sergo Ratiani:
ზოგადი განათლების რეფორმის ხელშეწყობაზე 2019 წლის ბიუჯეტში პირველი და მეორე მოსმენის დროს 20 მილიონი გაჩნდა, შემდეგ 5 მლნ დაემატა. როცა სხვა მნიშვნელოვანი აქტივობებია დასაფინანსებელი, რაღაც მუხლებში, რომელიც საერთოდ არ არსებობდა, ჩნდება 25 მლნ
ვერდიქტი: ფაქტ-მეტრის დასკვნით, სერგო რატიანის განცხადება არის სიმართლე.
23/05/2019TrueThe statement is accurate and nothing is missing -
Of two hundred countries, we are number six in terms of the ease of doing business. We are ahead of many European countries
Verdict: FactCheck concludes that Natia Turnava’s statement is TRUE.
21/05/2019TrueThe statement is accurate and nothing is missing -
Tina Bokuchava:
There is a direct correlation between air pollution and lung cancer as well as other diseases. In Georgia, there is a visible dynamic of growth in respiratory diseases in 2012-2016
Verdict: FactCheck concludes that Tina Bokuchava’s statement is TRUE.
17/05/2019TrueThe statement is accurate and nothing is missing -
Irakli Jorbenadze:
ხულოს მუნიციპალიტეტში, წყალსადენის პროექტში გადახდილია დაახლოებით 900 ათასი ლარი, რათა იქ 24 საათიანი წყალმომარაგება ყოფილიყო, მაგრამ პროექტი ჩავარდა
ვერდიქტი: ფაქტ-მეტრის დასკვნით, ირაკლი ჯორბენაძის განცხადება არის სიმართლე.